Serv-U Gateway

Serv-U Gateway jest to łatwe w użyciu oprogramowanie serwera FTP.  Jest ono bezpiecznym uzupełnieniem narzędzi Serv-u FTP Server oraz Serv-u MFT Server. Narzędzie zapewnia bezpieczny transfer danych oraz posiada wszystkie funkcje umożliwiające zarządzanie transferem plików przez Internet. Dzięki temu programowi użytkownik ma dostęp do swoich danych z dowolnego miejsca. Program pozwala na bezpieczne akceptowanie połączeń przychodzących w strefie DMZ i zapewnia głębszą ochronę podczas przesyłania plików w bezpiecznych sieciach. Serv-U Gateway bezpiecznie obsługuje ruch, który nie powinien być bezpośrednio przekazywany z sieci.

Najważniejsze cechy programu Serv-U Gateway

Integracja Gateway

Serv-U Gateway to dodatek do Serv-U MFT Server oraz Serv-U FTP Server. Programy te łączą się z narzędziem Serv-U Gateway i wysyłają do niego polecenie nasłuchiwania połączeń klientów na określonych adresach IP i portach.  

Zarządzanie transferem plików

Dołączenie Gateway do Serv-U MFT Server pozwala na lepszą ochronę danych oraz centralizację i uproszczenie przesyłania plików w organizacji. Gateway odgrywa podobną rolę jak odwrotny serwer proxy. Zaprojektowany został do bezpiecznego zarządzania ruchem, który nie powinien być przekazywany bezpośrednio z Internetu do zabezpieczonych systemów wewnętrznych.    

Wykorzystanie infrastruktury

Program obsługuje wdrażanie w zwirtualizowanych węzłach bez limitów procesora lub rdzenia. Natywna 64-bitowa aplikacja Serv-U maksymalizuje wydajność i działa w systemach operacyjnych Windows oraz Linux.

 Łatwe wdrożenie

Instalacja, połączenie i konfiguracja zajmują zazwyczaj nie dłużej niż godzinę. Wersja próbna obejmuje wszystkie funkcje serwera Serv-U MFT lub FTP oraz pełne uzupełnienie interfejsów mobilnych i internetowych, zarówno w sieciach IPv6 jak i IPv4. Wszystko zarządzane jest z istniejącej konsoli zarządzania Serv-U.

Adaptacja do sieci

Wiele bram sieciowych może być wdrożonych w różnych strefach DMZ lub innych strefach chronionych. Zewnętrzni partnerzy mogą łączyć się z Serv-U Gateway, podczas gdy wewnętrzni pracownicy nadal łączą się bezpośredni z Serv-U. Można określić, które usługi i adresy mają być dostępne na każdej z bram.  

Ochrona danych

Bezpieczne zatwierdzanie połączeń przychodzących na wzmocnionym serwerze zlokalizowanym w segmencie DMZ (niezależnie od tego czy używany jest FTP, FTPS, SFTP, HTTP czy HTTPS). Unikanie połączeń przychodzących z DMZ do bezpiecznej sieci prywatnej. Program pozwala upewnić się, czy żadne dane nie są przechowywane w segmencie DMZ.

Wymagania systemowe

Minimalne wymagania
Procesor 1.0 Ghz
Pamięć RAM 256 MB RAM
Wolne miejsce na dysku 30 MB
System operacyjny Windows Server 2003, 2008, 2008 R2, 2012, 2012 R2, CentOS 6.4, Red Hat Linux (RHEL) 6.4, Fedora 19, Ubuntu, OpenSUSE

Pobierz wersję próbną

Pobierz bezpłatną wersję testową, posiadającą pełną funkcjonalność programu i przetestuj ipMonitor przed zakupem. Ściągnij, zainstaluj i testuj bezpłatnie przez 14 dni.

Pobierz wersję próbną

lub

KUP TERAZ