ipMonitor

ipMonitor to szybkie oprogramowanie to monitorowania wydajności sieci, serwerów oraz aplikacji. Program zapewnia przejrzysty wgląd w stan urządzeń, aby jak najszybciej zarejestrować pojawienie się problemów. W identyfikacji potencjalnych jak i bieżących problemów pomaga prosty w obsłudze intuicyjny interfejs. Narzędzie nie stanowi dużego obciążenia, ponieważ pracuje na jednym komputerze z minimalnymi wymaganiami systemowymi. Niepotrzebna jest także oddzielna baza danych. Co istotne, kompleksowe działanie programu opiera się na bezagentowej architekturze.  

Najważniejsze cechy programu ipMonitor

Monitorowanie urządzeń sieciowych, serwerów i aplikacji z jednej konsoli 

Wykrywanie kluczowych urządzeń IT oraz monitorowanie ich dostępności, szybkości reakcji i wydajności. Program prowadzi użytkownika krok po kroku poprzez proces automatycznego wykrywania i konfiguracji powiadomień, jednocześnie oferując przygotowane rekomendacje dotyczące wyboru elementów do monitorowania dla każdego z urządzeń i aplikacji.  

Powiadomienia o problemach z dostępnością i wydajnością 

Błyskawiczne powiadamianie o zaistniałych problemach z siecią i awariach aplikacji. Do wyboru jest wiele rodzajów powiadamiania, dzięki czemu nie ma wątpliwości, że żadna informacja o problemach lub błędach nie zostanie przeoczona. Powiadomienia mogą być przesyłane poprzez e-mail, SMS a nawet bezpośrednio do dziennika zdarzeń Windows.  

Monitorowanie stanu sieci na mapach i widoku NOC

Możliwość szybkiego sprawdzenia, na których urządzeniach, serwerach lub aplikacjach występują problemy z dostępnością lub wydajnością oraz wgląd w szczegółowe informacje dotyczące określonych wielkości powiązanych z danym problemem.  

Minimalizacja przestojów, dzięki automatycznym naprawom

Ponowne uruchamianie aplikacji i usług Windows, które przestały działać, ponowne uruchamianie serwerów, wykonywanie kopii zapasowych plików oraz uruchamianie skryptów. Automatyzacja napraw pozwala uniknąć rozwiązywania problemów przez ludzi w niedogodnych porach, w przypadku wystąpienia awarii usługi może przywrócić program.  

Wygodniejsze monitorowanie, dzięki wbudowanym raportom i pulpitom nawigacyjnym 

Monitorowanie historii wydajności na podstawie dostosowywalnych raportów oraz planowanie dostarczania powiadomień poprzez e-mail. Raporty z możliwością „powiększania” umożliwiają dogłębny wgląd w dane dla określonego przedziału czasu lub zdarzenia. Opcja ta jest szczególnie przydatna podczas wyszukiwania właściwej przyczyny awarii.  

Wymagania systemowe

Minimalne wymagania
Procesor jednordzeniowy 2 Ghz
Pamięć RAM 512 MB
Wolne miejsce na dysku 240 MB
System operacyjny Windows 8, 10, Windows 2012 (.net wymagany Framework 4.5), Windows Server 2012 R2, Server 2016, Server 2019
Przeglądarka internetowa Najnowsze wersje przeglądarek: Apple Safari, Google Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox

Pobierz wersję próbną

Pobierz bezpłatną wersję testową, posiadającą pełną funkcjonalność programu i przetestuj ipMonitor przed zakupem. Ściągnij, zainstaluj i testuj bezpłatnie przez 14 dni.

Pobierz wersję próbną

lub

KUP TERAZ