Opis produktu

Nazwa “Mini” może być myląca! Program DameWare Mini Remote Control (DMRC) jest wyposażony w liczne funkcje pomagające pracownikom IT osiągnąć jak najwięcej z połączenia zdalnego. W odróżnieniu od innych programów połączenia zdalnego, zainstalowanie klienta Mini Remote Control nie zmienia żadnych istniejących plików systemu operacyjnego, co również pozwala na uniknięcie ponownego uruchomienia systemu przy łączeniu się ze zdalnym komputerem. Wykorzystując interfejs Microsoft Windows API do interakcji komputera lokalnego i zdalnego, Mini Remote Control jest najlżejszą i najbardziej niezależną aplikacja do połączeń zdalnych na rynku. Stąd określenie „Mini”.

Program Mini Remote Control oferuje szybkie i łatwe uruchomienie usługi klienta na maszynie zdalnej.* Umożliwia to zdalne zainstalowanie klienta, przez co administrator nie musi mieć bezpośredniego kontaktu ze zdalnym komputerem by zainstalować program. To daje administratorowi możliwość zdalnego sterowania każdym komputerem w sieci LAN lub WAN (w całej miejscowości, kraju, lub nawet na całym świecie) w ciągu sekund.

Mini Remote Control zawiera rozbudowane funkcje w zakresie bezpieczeństwa i szyfrowania, w tym wiele metod uwierzytelnienia zaprojektowanych głównie do wykorzystywania wbudowanej ochrony systemu operacyjnego. Program zawiera również dodatkowe opcje szyfrowania całej komunikacji między komputerem lokalnym i zdalnym, wykorzystując dzisiejsze standardy szyfrowania, hashingu i wymiany kluczy.

Wersja 5.5 i nowsze programu DameWare Mini Remote Control jest również jedynym programem administracji zdalnej stworzonym niezależnie, który ma możliwość interaktywnego zalogowania kartą elektroniczną, jak również zdalnego uwierzytelnienia karty elektronicznej, wykorzystując kartę i PIN z urządzenia lokalnego. Ta funkcja również nie wymaga żadnego oprogramowania pośredniczącego, ani nawet czytnika kart elektronicznych zainstalowanego na urządzeniu zdalnym.

Dzięki dużej ilości ustawień i funkcji, Mini Remote Control może zostać dostosowany do różnych środowisk sieciowych. Mini Remote Control zmienia pakiet oprogramowania NT Utilities w doskonałe narzędzie administracyjne dla sieci na bazie Windows. Żadna sieć nie jest zbyt duża ani zbyt mała dla DameWare Mini Remote Control.

Polityka licencyjna DameWare Development jest oparta na ilości administratorów wykorzystujących ten software, niezależnie od ilości serwerów lub klientów podłączonych. 30-dniowa wersja próbna jest w pełni funkcjonalna i jest dostępna darmowa pomoc techniczna przez E-Mail zarówno w czasie jak i po okresie próbnym.

*Zdalne uruchomienie klienta wymaga Windows NT/2000/XP/2003/2008 z włączonym udostępnianiem plików i drukarek.